Reference

Ing. Radim Holiš

starosta, Rožnov pod Radhoštěm

Díky erudovanosti obou pánů školitelů jsem v sobě objevil nové způsoby vyjadřování. Tyto nově získané informace budu využívat ve prospěch všech občanů Rožnova pod Radhoštěm.

Mgr. Kristýna Kosová

místostarostka, Rožnov pod Radhoštěm

Oceňuji komplexnost kurzu, který nás od dýchání a hereckých „opiček“ dovedl až k nácviku promluv. Bylo to zapotřebí a celý proces měl dva vedlejší efekty – fungoval jako teambuilding a změnil naše vnímání velké zasedací místnosti.

Vrcholem kurzu byly kamerové zkoušky a srovnání našich starších vystoupení v médiích. Příprava školitele byla důkladná, což bylo pro srovnání důležité.
Kurz přesně posloužil našim potřebám, moc mě bavil a do budoucna se jeho účastníci budou jistě hecovat k lepším výsledkům.

Jarda Gall

Partners Financial Services, a.s.

Rád bych Vám poděkoval za možnost zúčastnit se kurzu Rétoriky s Václavem. Je skvělé, že takové kurzy děláte. Kurz by vlastně měl projít úplně každý – škoda, že to na školách již dávno není!
Václav do nás celkem šel -což je velmi dobře – nebál se být upřímný a tvrdý. Což samozřejmě znamenalo občasný nápor na sebevědomí – ale pokud člověk ví, proč tam přišel, tak to zvládne a vezme si to pozitivně.

Projev účastníků byl na začátku a na konci dramaticky jiný

Kamila Zárychtová

ředitelka Business for Breakfast

Zkušenost s Rétor Institutem – a každý si vás všimne

Potřebujete někdy, aby vás poslouchali lidé, když k nim mluvíte? Já ano. Říkala jsem si, v čem to asi vězí, možná že mě všichni neslyší, možná můj projev není až tak poutavý.
Pak jsem potkala pana Junga a mě svojí mluvou naprosto ohromil – i když zašeptal, bylo ho slyšet a bylo mu rozumět i na druhém konci místnosti a navíc, bylo to poutavé, že jste prostě nemohli neposlouchat.

Velmi mě zajímalo, kde se to pan Jung naučil a tak jsem dostala pozvání na 2 denní kurz do Rétor Institutu.
Zažila jsem vynikající zkušenost na práci s hlasem a mohla jsem si praktickými cvičeními vyzkoušet, jak to udělat, aby když promluvím, bylo mě slyšet – a následně i vidět. Nyní při mých prezentacích vidím velké zlepšení, lidé dávají větší pozor a po mém výstupu reagují (protože ví, o čem jsem mluvila).
Ne nadarmo se říká, že váš řečnický projev tvoří z více než poloviny řeč vašeho těla, téměř 40 % tón a intonace vašeho hlasu a pouze méně než 10 % zbývá na slova. Protože když nikoho nezaujmete způsobem své mluvy, vystoupením, tak zajímavá slova to většinou už nezachrání, protože už nikdo neposlouchá.

Chcete také, aby vás bylo slyšet a vidět? Zkuste také Rétor Institut, zkušenost k nezaplacení http://www.retorinstitut.cz/ a tentokrát už i v Praze.
Děkuji panu Jungovi z Rétor Institutu za to, že jsem se mohla kurzu účastnit.

Růžena Špadrnová

Team leader

Víkendový kurz, který se klasickým kurzům nepodobá ani zdaleka.

Nejedná se o nudnou přednášku, kde bedlivě posloucháte a zapisujete si výklad. Je to přesně naopak. Dva dny jsou naplněny aktivní zábavnou prací.
Co jsem si z kurzu odnesla? Krom toho, jak dosáhnout srozumitelného slovního projevu? Především jak zajistit, aby vás lidé, s kterými jednáte, měli chuť poslouchat. Aby byl váš projev poutavý a zajímavý, že všichni kolem opravdu ztichnou .. a budou poslouchat. Protože si to váš plynulý a znělý hlas zaslouží.

Ing. Žaneta Lukeslová

terapeutka

Kurz byl pro mě obrovským přínosem, díky němu jsem zjistila, že mě vlastně baví vystupovat před lidmi, ale blokovaly mě zbytečné strachy, které jsem si uvědomila. Pojmenovaný strach má poloviční sílu. Navíc podívejte se na dobrého speakera a nudnou prezentaci někoho, kdo si ještě k tomu šlape na jazyk. Rozdíl je v prezentačních dovednostech a? Rétorice!!!
Od té doby slyším zbytečné vady v řeči, které by se daly snadno odstranit. Jen o tom vědět. A VZROSTLA BY TAK MIMO JINÉ VLASTNÍ SEBEHODNOTA. Kurz bych „povinně“ doporučila každému, kdo se v práci setkává a komunikuje s lidmi (vyjadřování je vizitka). A také všem rodičům, kteří mluví s dětmi.
Vždyť komunikace je základním nástrojem k provozování vztahů a vztahy prošpikovávají náš život na všech úrovních.

Děkuji p. Jungovi a p. Martincovi za velké obohacení mého života.